Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

ПРИЙОМ ТА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ

ПН: 09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ВТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СР:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ЧТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ПТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СБ:09:00-16:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
НД:Вихідний
  • Головна

Закордонний паспорт зараз оформити простіше простого. Втім, сірі посередники не вгамовуються й надалі шукають кого б обдурити.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Закордонний паспорт зараз оформити простіше простого. Втім, сірі посередники не вгамовуються й надалі шукають кого б обдурити.

Усі пам’ятають ажіотаж на закордонний біометричний паспорт, який виник у червні 2017 року, коли в українців з’явилася можливість відвідувати країни Євросоюзу без віз. Біля підрозділів Державної міграційної служби України, Центрів з надання адміністративних послуг (ЦНАП) і «Паспортних сервісів» тоді утворилися чималі черги із бажаючих його терміново оформити.

Утім, після низки організаційно-технічних заходів, зокрема, - вводу ДМС в експлуатацію додаткових робочих станцій в територіальних відділах та секціях, відкриття нових центрів обслуговування громадян ДП «Документ» й, головне, закупівлі поліграфкомбінатом «Україна» нової лінії для персоналізації документів це питання з порядку денного було знято.

У липні минулого року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков через ЗМІ на всю країну наголосив, що завдяки оптимізованій інфраструктурі Державної міграційної служби та покращених потужностей поліграфкомбінату "Україна" зараз можна друкувати закордонних паспортів значно більше, ніж того вимагає попит. Така ситуація зберіглася донині. Наприклад, до «Паспортних сервісів» зараз приходять на оформлення вдвічі, якщо не втричі, менше людей, чим дозволяє пропускна спроможність цих центрів.

Відтоді громадяни можуть спокійно встати до електронної черги на сайті ДМС, прийти в будь-який «Паспортний сервіс» й протягом 15 хвилин оформити собі «перепуску до ЄС». Більше того, торік активно запрацювала ще одна послуга – мобільне оформлення й видача біометричних документів. Пересувні робочі станції на базі мікроавтобусів зараз виїжджають до своїх клієнтів у Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Рівному, Луцьку, Дубно та Сарнах.

Та попри усунення проблеми із оформленням й отриманням паспортів з Інтернету-простору не зникає безліч оголошень сірих посередників, які намагаються переконати відвідувачів своїх сайтів у необхідності звертатися саме до них. Довірливим громадянам обіцяють «безкоштовну консультацію й підбір найбільш оптимального варіанту», «підтримку на усіх етапах оформлення закордонного паспорта, включно з супроводженням під час подачі документів» й, навіть, «особливу увагу співробітників міграційної служби й гарантію позитивного результату».

Звісно, підприємливі ділки просять за це певні кошти. Наприклад, аби стати власником паспорта протягом 7 робочих днів, громадянам слід заплатити до 4500 грн. плюс офіційних 1250 грн. додатково під час зняття відбитків пальців й фотографування. Тобто, якби людина не спокусилася на цю сумнівну пропозицію, а сама прийшла, наприклад до «Паспортного сервісу» в універмазі «Україна», то заплатила ту ж саму тисячу з чвертю гривень. 

За свідченнями співробітників цього найбільшого в нашій країні центру обслуговування громадян фірми-посередники доволі часто направляють до них громадян, для яких вони буцімто домовилися про «теплий прийом й найкращі умови».

Не далі, як сьогодні до цього «Паспортного сервісу» завітав житель столиці Бахтійор У., котрий заявив, що направила його сюди фірма, пообіцявши, що паспорт буде готовий уже в п’ятницю. Ошуканий чоловік розповів, що оголошення знайшов в Інтернеті, далі приїхав до офісу компанії на Хрещатик. Там було доволі людно – десь 30 осіб. Йому та іншим пообіцяли швидко оформити паспорт для виїзду за кордон.

Тисячу двісті гривень юристи шахраїв завуалювали під «консультативно-методичні послуги», наперед убезпечивши себе від кримінального переслідування правоохоронними органами. Звичайно, після підписання громадянином подібного договору оскаржити дії хитрунів можна буде лише у цивільно-правовій справі, – тобто у суді. Та чи стане на це у нього бажання, часу й додаткових грошей?

Тож, аби не стати жертвою зловмисників, що бажають збагатитися за ваш рахунок, - прислухайтесь до наступних порад. По-перше, не кидайтеся відразу реагувати на оголошення в Інтернеті незрозумілих компаній-посередників. Не довіряйте відгукам їхніх фейкових клієнтів – як правило, ці «позитивні оцінки» пише одна людина. По-друге, зазирніть краще ва офіційний сайт Державної міграційної служби України або державного підприємства «Документ». Інформації там вдосталь й вона достовірна. По-третє, поговоріть із тими, хто вже оформлював собі паспортні документи й має певний досвід. Буде час, – самі завітайте до одного з двадцять восьми центрів мережі «Паспортний сервіс» й переконайтесь, що саме тут без черг й зайвих витрат можна в найкращих умовах оформити собі закордонний паспорт, ID-картку й інші документи, що вам знадобляться для подорожей за кордоном.

Останнє… Пам’ятайте, що законодавство надає право оформлювати й видавати закордонні паспорти лише трьом офіційним організаціям: ДМС України, підпорядкованому йому ДП «Документ» («Паспортний сервіс») та ЦНАП при райдержадміністраціях.

Додаткова інформація

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності