Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

ПРИЙОМ ТА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ

ПН: 09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ВТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СР:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ЧТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ПТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СБ:09:00-16:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
НД:Вихідний
  • Головна

Що робити, якщо втрачено закордонний паспорт за межами України

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Останніми роками все більше наших громадян виїжджає за межі нашої країни у різних справах. Хтось з них їде на відпочинок, хтось по роботі, на спортивні змагання, концерти. Усім їм, аби втілити свої плани слід мати закордонний паспорт – єдиний документ, що посвідчує особу за кордоном. Тож, перебуваючи у інших країнах, українці вигадують різноманітні варіанти його зберігання. Однак, нажаль, випадки крадіжки або втрати паспорта непоодинокі.

Перебуваючи за кордоном, завжди необхідно ретельно стежити за своїми документами, інакше ви ризикуєте створити собі купу проблем, зокрема, із поверненням на батьківщину. Але що робити, якщо паспорт ви загубили, чи його у вас поцупили? Приготуйтеся до того, що замість краєвидів та пам’яток країни вам доведеться відвідати її державні установи й дипломатичні представництва України. Як пояснила фахівець «Паспортного сервісу» Галина Толстопятова : «У разі втрати паспорту за кордоном потрібно вирушати до найближчого поліцейського відділку. Там вам розкажуть як писати заяву про втрату або крадіжку документу. Якщо ви не володієте мовою країни до якої прибули, не забутьте залучитися допомогою перекладача, адже його навряд чи дадуть у поліцейському відділку».

У поліції повинні надати документ - підтвердження того, що на цей час у вас закордонного паспорту немає. З цією довідкою потрібно звернутися до консульства або посольства України.

Як зазначив перший секретар з консульських питань Посольства України в Королівстві Нідерланди Юрій Карпук : «Для початку, і це важливо, громадянин повинен підтвердити, що він є громадянином України. Особа повинна звернутися з паспортом громадянина України. Якщо паспорт відсутній, потрібно надати копію будь якого документу, що підтверджує громадянство, дві фотокартки, заяву - анкету. Вся інформація вноситься в комп’ютер та людина отримує посвідчення на повернення в Україну. За оформлення цього документу сплачується консульський збір.

У разі, якщо разом із закордонним паспортом зникли всі документи, тоді громадянину доведеться знайти кілька людей готових підтвердити його особу. Знайти таких свідків можна серед туристів готелю.

Дочекайтеся, поки за запитом у консульській установі зроблять тимчасове свідоцтво, яке замінить втрачені документи.

Потрібно знати, що тимчасове свідоцтво не допоможе у реалізації амбітних туристичних планів: воно дозволяє перебувати лише на території держави, у якій знаходитеся особа, а також повернутися на батьківщину.

Фахівець «Паспортного сервісу» Галина Толстопятова : « Після повернення на Україну необхідно буде вернутися о поліцейського відділку і разом з документами про втрату або викрадення паспорта та з посвідкою на повернення на Україну. Там громадянин напишете заяву і отримає довідку з реєстру лише після цього він зможете піти до Державної міграційної служби України або до «Паспортного сервісу» для оформлення нового закордонного паспорта».

Спеціалісти радять як полегшити собі життя у разі втрати біометричного закордонного паспорта перебуваючи в закордонній подорожі.

Фахівець «Паспортного сервісу» Галина Толстопятова: «Перед тим, як перетинати кордон ми вам радимо записати адреси, телефони, а також графік роботи консульств та посольств вашої країни в країні призначення. Або в сусідніх країнах, якщо це стосується екзотичних країн. Паспорти, закордонний та внутрішній, зберігайте окремо один від одного. Якщо є можливість зробіть ксерокопію основних документів, необхідно їх нотаріально завірити та теж зберігати окремо один від одного. Візьміть із собою фотокартки 3х4 декілька штук для того, щоб вам не довелося шукати фотоательє в країні до якої ви виїжджаєте».

Запам’ятайте ці поради, але краще – не втрачайте пильність і тоді вашу подорож ніщо не зіпсує.

Додаткова інформація

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності